Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (19)
- (61)
- (12)
- (2)
- (85)
- (1)
- (793)
- (285)
- (5)
- (1,355)
- (818)
- (181)
- (349)
- (11)
- (21)
- (2)
- (7)
- (51)
- (17)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (136)
- (457)
- (4)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (1)
- (2)
- (3)
- (145)
- (14)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (7)
- (29)
- (28)
- (2)
- (3)
- (6)
- (65)
- (294)
- (1)
- (1)
- (2)
Conjugate
- (2)
- (189)
- (6)
- (3)
- (11)
- (4)
- (2)
- (96)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (15)
- (67)
- (20)
- (24)
- (1)
- (13)
- (4)
- (81)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (8)
- (49)
- (21)
- (9)
- (33)
- (12)
- (9)
- (299)
- (1)
- (424)
- (3)
- (4)
- (4)
- (3)
- (18)
- (16)
- (2)
- (139)
- (112)
- (121)
- (126)
- (123)
- (16)
- (2)
- (125)
- (119)
- (105)
- (23)
- (2)
- (391)
- (41)
- (4)
- (532)
- (12)
- (150)
- (38)
- (38)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (201)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (164)
- (1)
- (14)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (76)
- (1)
- (1)
- (1)
- (105)
- (2)
- (6)
- (80)
- (116)
- (4)
- (639)
- (2)
- (11)
- (1)
- (2)
Host Species
- (5,327)
- (2)
- (3)
Classification
- (7)
- (23)
- (5,088)
- (72)
- (4)
- (134)
Target Species
- (18)
- (14)
- (15)
- (17)
- (15)
- (50)
- (133)
- (205)
- (17)
- (25)
- (119)
- (140)
- (26)
- (1)
- (2)
- (25)
- (124)
- (85)
- (1)
- (1,250)
- (30)
- (47)
- (1,539)
- (126)
- (703)
- (610)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
751
–
765
of
25,042
results
Goat anti-Rat IgG Fc Secondary Antibody, DyLight 680, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Guinea Pig IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 650, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody [Allophycocyanin], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | APC |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,ELISA,Immunohistochemistry,Dot Blot |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | PBS |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Goat anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody was produced by repeated immunization with Human IgG whole molecule in goat. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rat IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 550, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Hamster IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Mouse IgG2a Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Porcine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Pig |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Goat anti-Porcine IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against porcine IgG-heavy and light chain. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rat IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody has been used in 4 publications
Invitrogen™ Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 555
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
Encompass Procurement Services
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 555 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Rabbit IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 550, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Mouse IgG3 Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Chicken IgY (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgY (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Chicken IgG (IgY)-heavy and light chain |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rat IgM (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rat IgM |
| Primary or Secondary | Secondary |